Rok 2017

Wydarzenia 2017 rok

  1. Tegoroczny sezon rozpoczęliśmy 18 lutego od rywalizacji na basenie. Podczas „Basenowych zawodów Smoczych Łodzi w Goleniowie” zdobyliśmy brązowy medal w kategorii 45+.
  2. W dniu 18 marca 2017 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Smoczych Łodzi na basenie w Tarnowie Podgórnym .Nasze Panie zdobyły brąz a Panowie podnieśli ciśnienie kilku drużynom, które nie spodziewały się takiego oporu.
  3. 01 maja 2017 drużyna Drako Wałcz wzięła udział w I Otwartych Mistrzostwach Smoczych Łodzi w Gryfinie. Zajęliśmy III miejsce , medale , dyplom i puchar . Drużynę Drako Wałcz reprezentowali : Katarzyna Procak , Katarzyna Ułanowska , Anna Freimut, Piotr Szmigel , Maciej Freimut , Zygmunt Maciusiewicz, Marcin Procak , Robert Trzebiatowski. Maciej Freimut wraz z Jolantą Stańczak zdobyli III miejsce i brązowy medal w kategorii K2

     

  4. 13 maja 2017   II Festiwal Organizacji Pozarządowych i przeciąganie na Smoczej Łodzi .

W zawodach przeciągania na smoczej łodzi w II Festiwalu Organizacji pozarządowych brały udział drużyny z Gryfina i z Wałcza . Gryfino Master Canoe Club wystawiło do zawodów aż trzy zespoły, zajmując I i III miejsce  – kapitanowie  drużyn Beata Gonia, Ryszard Czyżkowski  i Ireneusz Burzych , będący jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia . Irek możesz być dumny ze swoich smoków !!!

Najdłuższy czas w przeciąganiu smoczej łodzi osiągnęła drużyna z Wałcza ” Wałecka Szarańcza ” z kapitanem Jolą Fiałkowską , gdzie zaciekle walczyli z Drako Wałcz ponad minutę .

My zajęliśmy równie zaszczytne II miejsce i srebrny medal. Kapitanem drużyny był Robert Trzebiatowski.

Bardzo miło było brać udział w zawodach z Jolą Pawlus i jej podopiecznymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej Wałcz .

Siedząc po raz pierwszy w smoczej łodzi wszyscy uczestnicy WTZ wykazali się wolą walki , wielkie brawa !!!

Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora COS OPO Wałcz  Zdzisława Rydera , za udostępnienie pomostów pływających .

5.  II Regaty Smoczych Łodzi Festiwalu Dwóch Jezior . W zawodach po raz kolejny drużyny będą walczyć na czterech łodziach o  puchary-smoki , medale i inne trofea.

Kto w tym roku zdobędzie największego smoka , a może obroni go zeszłoroczny zwycięzca ? Tak już wiemy . Zwycięzca 100 Batalion Łączności zdobył I miejsce i po raz kolejny jest w posiadaniu Wielkiego Smoka.

6. 15 lipca 2017 Żabinek – Święto Wody , startujemy w kategorii MIX , łodzie 20 osobowe , min 4 kobiety wiosłujące. Do eliminacji czasowych w kategorii Fan przystąpiło 18 drużyn. Nasz czas amatorów był tak dobry , że zajęliśmy 9 miejsce i zastaliśmy zakwalifikowani do kategorii SPORT. Tu już zawodowcy nie dali nam szans . Wszyscy byli lepsi od nas -:)  Gratulacje dla zwycięzców , a my bogatsi o kolejne doświadczenia już 5 sierpnia ruszamy na  zawody do Gdańska .

7. 22 lipca 2017 Węgorzyno – po raz trzeci organizowaliśmy  w Węgorzynie Regaty o Puchar „Perły 27 Jezior ”       w ramach imprezy Lato z Węgorzem edycja XVIII  . Tegoroczne zawody odbywały się pod patronatem Mistrza Wodnej F1 Bartka Marszałka. W Regatach wzięło udział 6 drużyn : Tiger Brenna  Kapitan Drużyny Magda Mueller, FC Węgorzyno Kapitan Drużyny Jakub Michno , Policja Łobez – Kapitan Drużyny Robert Rogowski , Uckerland -Kapitan Drużyny Kristine Wernike, Zielona Dzielnica – Kapitan Drużyny – Monika Dobrzaniecka  i Gmina Węgorzyno- Kapitan Drużyny Monika Kuźmińska . I miejsce i puchar wywalczyła drużyna Policji z Łobza z czasem 56,36,00    , II miejsce Zielona Dzielnica  z Węgorzyna z czasem 59,49,00 i III miejsce Uckerland  z Niemiec z czasem 1,01,03

więcej zdjęć w Galerii

8. W sierpniu wybieramy się na zawody do Gdańska. 5 sierpnia będziemy startować w kategorii Open Fan.

 

XXI Regaty Łodzi Smoczych Dominik 2017 – 05 sierpnia 2017  , zawody odbyły się  w Gdańsku na Motławie . Organizator zawodów MRKS Gdańsk i KW Wiking Gdańsk. Drako Wałcz zdobyło II miejsce w kategorii Fan Open  na 200 m  z czasem 55,25 . W naszej kategorii startowało 9 drużyn :  MMKS Gdańsk , Muzeum Narodowe , VW Poznań? Crew , Wiking Gdańsk, Metrostaw , Polski Klub Przygody , Smocza Aura , Bursztynowe Smoki .

W finale A walczyliśmy z Bursztynowym Smokiem – czas 56,52 – III miejsce i MMKS Gdańsk – czas 54,56 i I miejsce.

Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom regat.

Za rok ponownie spróbujemy naszych sił? . Wpisujemy już na stałe  tę wspaniałą imprezę w nasz terminarz zawodów.